Secretariat

Membri și atribuții

  • Mirela Fuscel (mirela.fuscel@litere.unibuc.ro, telefon: 021.3138875):
    • Licență AMA, SID, CRP (IFR) anul II
    • Masterate MID și GISC
    • Studii postuniversitare
  • Monica Ratcu (monica.ratcu@litere.unibuc.ro, telefon: 021.3138875):
    • CRP IF (toți anii)
    • CRP (IFR) anul III
    • Masterate MCRP și CEP
    • Atestate de limba română
  • Bogdan Negrei (bogdan.negrei@unibuc.ro, telefon: 021.3138875):
    • CRP (IFR) anul I
    • Arhivă, foi matricole, situații școlare și suplimente la diplomă (serii vechi)
    • Asistență studenți cu dizabilități.
  • Simona Chiaburu (simona.chiaburu@litere.unibuc.ro, telefon: 0740.003.843):
    • Școala Doctorală “Spaţiu, Imagine, Text, Teritoriu”/CESI (masterate TPI și SMS și Școala Doctorală Pluridisciplinară SD SITT/CESI).

Secretare de departament

  • Departamentul de Studii Literare – Bianca Lădescu (bianca.ladescu@litere.unibuc.ro)
  • Departamentul de Lingvistică – Mădălina Naidinoaia (madalina.tabacitu@litere.unibuc.ro)
  • Departamentul Științe ale Comunicării – Izabela Tudose (izabela.tudose@unibuc.ro)
  • Centrul de Studii Românești – Ramona Motrea (ramona.motrea@litere.unibuc.ro)

Programul de lucru cu publicul

luni – joi 11:00 – 13:00

vineri 11:00 – 12:00

Recomandăm studenților ca, pentru situația în care problema pe care o au de rezolvat necesită prezența fizică în facultate, să programeze, anterior, o întâlnire prin trimiterea unui e-mail la secretarul programului de studiu la care sunt înmatriculați.