Comisii de specialitate

Comisii de specialitate

Comisia de studii:

  • Prof. dr. Cristian Moroianu (cristian_moroianu@hotmail.com);
  • Conf. dr. Isabela Nedelcu (isa_nedelcu@yahoo.com);
  • Conf. dr. Alexandru Ofrim (a.ofrim@clicknet.ro);
  • Conf. dr. Gabriel Mihăilescu (angela_mihailescu@yahoo.com);
  • Conf. dr. Nina Vârgolici (ninavargolici@yahoo.com);
  • Conf. dr. Simona Antonescu (simantonescu@gmail.com);
  • Lect. dr. Miroslav Tașcu-Stavre (m_tascu@yahoo.com).

Comisia pentru evaluare:

  • Conf. dr. Cristina Popescu (cristinapopescu07@gmail.com);
  • Prof. dr. Rodica Zafiu (rodica_zafiu@yahoo.com);
  • Conf. dr. Ioana Fruntelată (ioanafruntelata@yahoo.com);
  • Conf. dr. George Ardelean (george.ardeleanu.61@gmail.com).

Comisia pentru relații internaționale:

  • Conf. dr. Cristina Bogdan (cristinabogdan2010@gmail.com);
  • Prof. dr. Rodica Zane (rodica_zane@yahoo.com);
  • Prof. dr. Andra Vasilescu (vasilescu.andra@gmail.com).
  • Conf. dr. Camelia Uşurelu (camelia_usurelu@hotmail.com);
  • Conf. dr. Felicia Waldman (fwaldman@gmail.com);
  • Conf. dr. Octavia Porumbeanu Madge (octavialuciana@yahoo.com).
  • Lect. dr. Ana Maria Teodorescu (amteodorescucrp@gmail.com);

Comisia pentru cercetare științifică:

  • Prof. dr. Liviu Groza (groza10@hotmail.com);
  • Prof. dr. Monica Spiridon (monica_spiridon@yahoo.com, mspiridon@ines.ro);
  • Prof. dr. Ion Bogdan Lefter (iblefter@yahoo.com);
  • Prof. dr. Caius Dobrescu (caius.dobrescu@gmail.com);
  • Conf. dr. Laura Mesina (laura.mesina@litere.unibuc.ro);
  • Conf. dr. Narcisa Ştiucă (n.stiuca@gmail.com);
  • Conf. dr. Florentina Sâmihăian (tinasamihaian@gmail.com);
  • Lect. dr. Mihaela Viorica Constantinescu (mc_tinescu2000@yahoo.com);
  • Lect. dr. Magdalena Doina Răduţă (magda.raduta@gmail.com);
  • Lect. dr. Helga Bogdan Oprea (helgaiuliana@yahoo.com);
  • Asist. dr. Emil Bucur (bucur_emil@yahoo.com).

Comisia pentru asigurarea calității:

  • Prof. dr. Emil Ionescu (emil.ionescu@litere.unibuc.ro);
  • Conf. dr. Cristina Popescu (cristinapopescu07@gmail.com);
  • Conf. dr. Elena Tîrziman (etirziman@yahoo.com)
  • Conf. dr. Adina Dragomirescu (adina_drag@yahoo.com);
  • Conf. dr. Răzvan Voncu (razvan.voncu@yahoo.fr);
  • Prof. dr. Andrei Şiperco (asiperco@yahoo.com);
  • Lect. dr. Adrian Stoicescu (adi_stoicescu@yahoo.com);
  • Lect. dr. Ruxandra Iordache (riordache2004@yahoo.com);
  • Lect. dr. Silvia Barutcieff (silviahmarin@yahoo.fr);
  • Asist. dr. Gabriela Jurubiţă (gabi.raicu@gmail.com)

Comisia de etică:

  • Prof. univ. dr. Oana Iucu (oanaiucu@yahoo.com)
  • Conf.dr. Elena Ionescu (elionescu@gmx.net);
  • Prof. dr. Ariadna Ştefănescu (ariadna.stefanescu@gmail.com, ariadna_stefanescu@rdslink.ro);
  • Student Aureliu Perdeleanu (aureliu.perdeleanu@yahoo.ro)

Comisia pentru pentru probleme studențești:

  • Prof. dr. Emil Ionescu (emil.ionescu@litere.unibuc.ro);
  • Lect. dr. Cătălin D. Constantin (de.constantin@yahoo.com);
  • Prof. dr. Cristian Moroianu (cristian_moroianu@hotmail.com);

Responsabil Erasmus:

  • Asist. dr. Ştefan Firică (stefir75@yahoo.com);

Directorul Cursurilor de Vară:

  • Conf. dr. Ioana Valentina Murăruș (oana.murarus@gmail.com) – Director onorific
  • Lect. univ. dr. Gabriela Biriș Roua (gabrielabiris1@gmail.com) – Director executiv.